Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Věda a výzkum → Projektové centrum → Čeští poskytovatelé podpory → MV - Program bezpečnostního výzkumu

MINISTERSTVO VNITRA

Strategická podpora rozvoj bezpečnostního výzkumu ČR 2019-2025 (IMPAKT 1)

Cílem Programu je dosažení takové poznatkové, technologické a technické úrovně, která umožní České republice získat, osvojovat si, udržovat a rozvíjet specifické schopnosti potřebné pro zajištění bezpečnosti státu a jeho občanů. Program vytváří podmínky pro využití a rozvoj potenciálu akademického a veřejného výzkumného sektoru, které zajišťují synergickou a dlouhodobou výzkumnou podporu bezpečnostního systému ČR.

 Program je členěn na tři podprogramy:

  • podprogram 1 Společné výzkumné projekty je zacílen na zajištění koordinované dlouhodobé výzkumné podpory schopností bezpečnostního systému,
  • podprogram 2 Rozvoj lidských zdrojů pro bezpečnostní výzkum cílí na rozvoj výzkumných týmů dlouhodobě specializovaných na bezpečnostní výzkum,
  • podprogram 3 Rozvoj iniciativy v bezpečnostním výzkumu má za cíl podpořit rozvoj internacionalizační iniciativy v komunitě bezpečnostního výzkumu.

Programu bezpečnostního výzkumu ČR 2021-2026: vývoj, testování a evaluace nových bezpečnostních technologií (SECTECH)

Program napomáhá podnikovému a výzkumnému sektoru překonávat inovační bariéry pro uplatnění nových technologií, umožňujících bezpečnostním a záchranným sborům a dalším zainteresovaným stranám získávat, osvojovat si, udržovat a rozvíjet specifické schopnosti potřebné pro zajištění bezpečnosti státu a jeho občanů. Program je zacílen na projekty experimentálního vývoje a cílovou skupinou je především podniková sféra, případně její spolupráce s výzkumnými organizacemi. Tím program vytváří efektivnější a  rychlejší uplatnění výsledků, které k zajištění bezpečnostních přínosů vyžadují průmyslovou produkci, ale současně budou tržně dostupné.


Otevřené výzvy v bezpečnostním výzkumu 2023-2029 (OPSEC)

Hlavním cílem Programu je systematicky podněcovat a rozvíjet zájem výzkumné a inovační sféry o zapojení do řešení bezpečnostních výzev pro moderní společnost a tvořit tak základnu pro rozvoj konkurenceschopných bezpečnostních inovací.
Podprogram 1: Rozvoj schopností vymáhání práva
Podprogram 2: Krizová připravenost bezpečnostních a záchranných sborů
Podprogram 3: Odolná společnost


Program bezpečnostního výzkumu pro potřeby státu 2022-2027 (SecPro- SECurity PROcurement)

Hlavním cílem Programu SecPro je zvýšení bezpečnosti státu a občanů ČR prostřednictvím podpory výzkumných potřeb orgánů státní správy, které umožní jednotlivým aktérům na poli zajišťování bezpečnosti získávat, osvojovat si, udržovat a rozvíjet potřebné specifické schopnosti pro efektivní zabezpečování úkolů v jejich působnosti. Hlavní cíl Programu SecPro bude naplňován podporou potřeb zaměřených na některý ze tří dílčích cílů, a těmi jsou citlivý výzkum ve prospěch státu (slouží k zajištění potřeb bezpečnostního systému, které lze vzhledem k jejich náplni, cílům a dalším charakteristikám považovat za bezpečnostně citlivé), analytická podpora (slouží k podpoře výzkumných aktivit za účelem získávání nových či zdokonalených postupů, nástrojů a dovedností ve prospěch bezpečnostního systému) a nejmodernější technologie pro rozvoj schopností bezpečnostního systému (slouží k podpoře projektů s ambicí integrovat moderní technologie do existujících systému a platforem konečných uživatelů, tzn. bezpečnostních sborů.

Aktualizováno: 2.9.2024 10:22, Autor: Hana Čadková


KONTAKT

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace

Mapa webu
Sociální sítě
zobrazit plnou verzi