Fakulta chemicko-inženýrská bude od nového akademického roku novým studentům nabízet mnoho zcela nových a inovovaných předmětů v novém oboru Analýza léčiv, který pomůže zaplnit poptávku po specialistech pro farmaceutický průmysl. Tím fakulta zahájila projekt inovace bakalářského studijního programu Syntéza a výroba léčiv.
Fakulta chemicko-inženýrská na VŠCHT Praha úspěšně podala a letos v lednu zahájila projekt podpořený z Evropského sociálního fondu zaměřený na vytvoření nového studijního oboru Analýza léčiv. “Tento obor rozšíří stávající studijní program Syntéza a výroba léčiv o specializaci, která je velmi žádaná na současném trhu práce,” říká doc. David Sýkora z Ústavu analytické chemie VŠCHT. Mladí studenti v bakalářském stupni získají specifické znalosti z oblasti stanovování léčiv, analýzy jejich metabolitů i z oblasti moderních diagnostických metod.
Důraz se klade na nejmodernější metody instrumentální kvalitativní a kvantitativní analýzy opřené o solidní teoretický základ moderní chemie. Zejména budou akcentovány nejmodernější spektrální metody, moderní kombinace separačních metod, metody senzorové analýzy, pokročilé elektrochemické metody (elektronické jazyky) a metody analýzy nanočástic a nanostruktur. V rámci projektu se studenti mohou již nyní těšit na 6 nových odborných předmětů a stranou inovací nezůstanou ani předměty zacílené na rozvoj “soft-skills”: Vyjednávání a konfliktní komunikace a Systematické řešení problémů.
Nové předměty pro budoucí farmaceutické inženýry
Aktualizováno: 19.9.2014 11:54, Autor: