Promoce_2017_male (56 of 82)

Nadace Preciosa ocenila diplomové a disertační práce

U příležitosti promocí nových doktorů a docentů byly předávány absolventům magisterského a doktorského studia na FCHT Ceny Nadace Preciosa za vynikající diplomové a dizertační práce v oboru.

Ceny předali zástupci Nadace Preciosa, Ing. Andrea Kroupová, ředitelka nadace a Ing. Jiří Koucký, CSc., správce fondu vědy a výzkumu.

Čestnými hosty promoce byli prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., absolvent VŠCHT Praha a bývalý předseda Akademie věd ČR a Andrzej Mikołaj Modrzejewski, předseda představenstva akcivé společnosti Unipetrol.

Ocenění Nadací Preciosa za diplomovou práci

  • Ing. Aleš Mareška: Laserově aktivní skla pro fotodynamickou terapii. Obor Výroba léčiv
  • Ing. Eva Kohoutová: Vlastnosti tepelně izolačních biorozpustných vláken. Obor Biomateriály
  • Ing. Július Kuzma: Hydratácia sulfátovápenatého fluidného popolčeka. Obor Anorganické nekovové materiály
  • Ing. Karolína Pánová: Modelové tavby historických skel. Obor Technologie konzervování a restaurování

 

Cena Nadace Preciosa za disertační práci

  • Ing. Tadeáš Gavenda, Ph.D.: Změny struktury a vlastností skla vlivem záření. Obor Chemie a technologie anorganických materiálů