Přijměte výzvu! Přihlaste svůj projekt do soutěže, zapojte se do zajímavé výzvy nebo navštivte firemní vzdělávací akci. Doporučujeme také - Kalendář příležitostí (dotace, granty, stipendia, ceny a další) na webu Vědavýzkum.cz.
Do soutěže mohou být přihlášeny práce studentů a studentek bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů.
Podmínkou je, že práce zohledňuje aspekty dle genderu nebo pohlaví v řešeném výzkumném tématu nebo v dopadech příslušného výzkumu a vývoje na koncové uživatele, životní prostředí, vnímání a přijímání výsledků výzkumu a vývoje a jejich uplatnění v praxi různými společenskými skupinami.
Soutěžit můžete s vlastním tématem anebo si můžete vybrat z navrženého tématu uvedeného v sekci Dokumenty výzvy.
Soutěžit je možné v kategoriích:
- Závěrečná práce
- Studentská práce typu SVK
- Celý text vyhlášení soutěže o Cenu J. Hamáčkové v kat. c) pro rok 2024, zde→
- Adresa pro podávání přihlášek, dotazy a konzultace: cjh@vscht.cz
HARMONOGRAM SOUTĚŽE | |
Vyhlášení soutěže: | 1.7.2024 |
Ukončení podávání přihlášek a zasílání prací do kategorie Závěrečná práce: | 20.10.2024 |
Ukončení podávání přihlášek a nahrávání abstraktů do kategorie Studentská práce typu SVK: | 30.11.2024 |
Prezentace prací kat. Studentská práce typu SVK: | 4.12.2024 |
Vyhodnocení soutěže v obou kategoriích: | 4.12.2024 |
Zveřejnění výsledků soutěže: | 11.12.2024 |
- Konzultovat vlastní témata a přihlašovat se do soutěže můžete již nyní na cjh@vscht.cz
- Nejlepší práce jsou finančně ohodnoceny, můžete získat až 13 000 Kč.
- Pro inspiraci si prohlédněte Sborník abstraktů soutěžních prací z předchozích ročníků
ZALOŽTE SI VÝZKUMNOU SKUPINU SE START-UP GRANTEM VE VÝŠI 2 MIL.CZK
- Nadace Experientia vyhlašuje další ročník soutěže o tříletý start-up grant ve výši 2 milionů Kč ročně pro mladé vědkyně a vědce pracující v oboru organické, bioorganické nebo medicinální chemie.
- Výzkumné skupiny podpořené Nadací Experientia už vznikly na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, na VŠCHT a na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.
- Jste-li mladým vědcem či vědkyní (máte max. 7 let od ukončení Ph.D. studia) s minimálně roční zahraniční zkušeností, pošlete nám do soutěže o založení vlastní výzkumné skupiny i svůj projekt.
- Kontaktujte už nyní hostitelskou instituci, na níž byste chtěli založit svoji výzkumnou skupinu.
- Hostitelská instituce věnuje příjemci grantu dalších 700 tisíc Kč ročně navíc.
- Deadline podání přihlášek je 15. března 2025.
- Více informací najdete na https://www.experientia.cz/pro-zadatele/start-up-granty/
ALS Czech Republic, s.r.o. ve spolupráci s Fakultou technologie ochrany prostředí VŠCHT Praha a Fakultou potravinářské a biochemické technologie VŠCHT Praha
vyhlašují dle pravidel pro udělování stipendií ALS Czech Republic konkurz na stipendia pro akademický rok 2024/2025 pro studenty bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů uskutečňovaných na FTOP a FPBT VŠCHT Praha, především v souvislosti s jejich vědeckou aktivitou na VŠCHT Praha, například na řešení výzkumného úkolu apod.
Stipendia ALS Czech Republic se udělují zejména ve studijních oborech zabývajících se aktuálními environmentálními výzvami, včetně problematiky lidského zdraví a kvality života.
Přihlášku na předepsaném formuláři podávejte do 10. 12. 2024 na děkanát FTOP nebo FPBT VŠCHT Praha, podle příslušnosti studia.
Přihlášku je nutné podat na děkanát FTOP nebo FPBT (i) v listinné podobě s podpisem a dále (ii) zaslat elektronicky (soubor .doc) na Blanka.Morchova@vscht.cz (pro FPBT) nebo Katerina.Sritrova@vscht.cz (pro FTOP) s předmětem emailu Žádost o stipendium ALS Czech Republic.
Sedmadvacátý ročník Ceny Wernera von Siemense pro studenty, pedagogy a mladé vědce z technických a přírodovědeckých oborů byl vyhlášen.
„Technologické a přírodovědné vzdělávání je pilířem budoucího rozvoje naší země. Cena Wernera von Siemense oceňuje mladé talenty, jejichž inovativní přístup a objevy mají potenciál přinést pokrok v klíčových oblastech průmyslu, technologií i dalších oborů. Zároveň nezapomínáme na pedagogickou práci, která často stojí v pozadí, ale je nesmírně důležitá a zaslouží si ocenění,“ uvedl k zahájení letošního ročníku soutěže Eduard Palíšek, generální ředitel skupiny Siemens v České republice. Kandidáti se mohou přihlašovat prostřednictvím internetových stránek www.cenasiemens.cz až do 30. listopadu 2024.
Sedmadvacátý ročník rozdělí v sedmi kategoriích jeden milion korun. V kategoriích nejlepší diplomová a disertační práce spolu se studenty ocenění i finanční odměnu získají i vedoucí prací/školitelé. Finanční odměny, které společnost Siemens v minulých 26 letech rozdělila mezi 470 vítězných studentů, vědců a pedagogů, dosáhly částky 16,4 milionu korun.
Vyhlašované kategorie:
- Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu (jednotlivec nebo výzkumný tým)
- Nejlepší pedagogický pracovník / pedagogická pracovnice
- Nejlepší diplomová práce (první tři místa + vedoucí práce)
- Nejlepší disertační práce (první tři místa + školitel/ka)
- Zvláštní ocenění za vynikající kvalitu ženské vědecké práce
- Nejlepší absolventská práce (diplomová/disertační) zabývající se tématy konceptu Průmysl 4.0
- Nejlepší absolventská práce (diplomová/disertační) zabývající se chytrou infrastrukturou a energetikou
Předsedové porot:
- prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc. (předsedkyně, Akademie věd České republiky) – Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu
- doc. Ing. Ladislav Janíček Ph.D., MBA, LL.M. (rektor, Vysoké učení technické v Brně) – Nejlepší diplomová práce (první tři místa + vedoucí práce)
- doc. RNDr. Vojtěch Petráček, CSc. (rektor, České vysoké učení technické v Praze) – Nejlepší disertační práce (první tři místa + školitel/ka)
- prof. MUDr. Milena Králíčková, Ph.D. (předsedkyně, Česká konference rektorů) – Nejlepší pedagogický pracovník / pedagogická pracovnice
- Ing. Eduard Palíšek, Ph.D., MBA (generální ředitel, Siemens ČR) – Zvláštní ocenění za vynikající kvalitu ženské vědecké práce
- prof. Ing. Vladimír Mařík, DrSc., dr. h. c. (vědecký ředitel, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT) – Nejlepší absolventská práce (diplomová/disertační) zabývající se tématy konceptu Průmysl 4.0
- prof. Ing. Stanislav Mišák, Ph.D. (ředitel, Centrum energetických a environmentálních technologií CEET, VŠB-TUO) – Nejlepší absolventská práce (diplomová/disertační) zabývající se chytrou infrastrukturou a energetikou
V předchozím ročníku soutěže nejvíce ocenění získalo České vysoké učení technické v Praze (6 oceněných), následované Akademií věd ČR (5 oceněných) a Vysokým učením technickým v Brně (3 ocenění), Univerzitou Palackého v Olomouci a Masarykovou univerzitou (po 2 oceněních), Univerzita Karlova a Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (po 1 oceněním).
Do nominací se i letos může zapojit také široká veřejnost – kandidátky a kandidáty a jejich práce je možné nominovat prostřednictvím webových stránek www.cenasiemens.cz. V případě, že navržený kandidát nebo kandidátka zvítězí, získá nominující prémii ve výši 10 000 Kč.
O soutěži:
Cenu Wernera von Siemense pořádá český Siemens spolu s významnými představiteli vysokých škol a Akademie věd ČR, kteří jsou i garanty jednotlivých kategorií a podílejí se na vyhodnocení prací. Záštitu nad udílením cen převzali předseda vlády Petr Fiala, ministr pro vědu, výzkum a inovace Marek Ženíšek, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo průmyslu a obchodu. Svým rozsahem, výší finančních odměn a historií je Cena Wernera von Siemense jednou z nejvýznamnějších nezávislých iniciativ tohoto druhu v České republice. V předchozích šestadvaceti ročnících soutěže bylo oceněno 470 studentů, pedagogů a vědců, na odměnách bylo vyplaceno přes 16,4 milionu Kč.
Kontakt pro novináře:
Siemens, s.r.o., Communications
- Mariana Kellerová,
- telefon: +420 602 403 594
- E-mail: mariana.kellerova@siemens.com
- Sledujte naše novinky na Twitteru: https://twitter.com/SiemensCzech
- Připojte se k nám na Facebooku: http://www.facebook.com/SiemensCzech